تلاش برای ارتقای سلامت ۱۰ درصد جمعیت سالمند شهرستان آران و بیدگل

[ad_1]

به گزارش آران و بیدگل نیوز، علی محمد یوسفیان، در جلسه شورای سالمندان شهرستان اظهار داشت:برای ساخت شهری دوستدار سلامت همه باید کمک کنند که در این راستا مدیران شهری،سازمانهای مردم نهاد و خانواده ها برای ساختن این محیط مسئولند.

تلاش برای ارتقای سلامت ۱۰ درصد جمعیت سالمند شهرستان آران و بیدگل

وی بیان داشت:تکریم سالمندان و گرامیداشت منزلت آنان و اینکه آنها احساس کنند عضو موثر و مفید برای جامعه هستند وظیفه همگان می باشد.

یوسفیان۱۰ درصد جمعیت این شهرستان را سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال ذکر کرد و افزود:برای اینکه فرایند سالمندی بنحو درست پیش رود باید با برنامه ریزی صحیح و مدون در جهت ارتقای سلامت این قشر تلاش نمود.
 
وی خاطرنشان کرد:امروز حدود ۴۰ درصد از سالمندان ما در دهک اول و افراد آسیب پذیر هستند و نیاز به حمایت فوری دارند که ادارات بهزیستی،کمیته امداد و شبکه بهداشت و درمان باید این افراد را در اولویت ارائه خدمات قرار دهند.

معاون فرماندار سال ۱۴۰۰ را شروع مشکل سالمندی ذکر و تصریح کرد:ما در سالهای آینده سالمند کم سواد نخواهیم داشت و اکثر آنها باسواد خواهند بود که باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا با جلوگیری از خانه نشین شدن آنها از توانمندی و ظرفیتشان بعنوان فرزانگان جامعه به شکل مناسب استفاده گردد.

تلاش برای ارتقای سلامت ۱۰ درصد جمعیت سالمند شهرستان آران و بیدگل

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *