حذف دیدگاه‌های متفاوت در مدیریت شهری، حرکت در مسیر خسارت‌بار بی‌اعتمادی است

[ad_1]

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از شبستان، مهندس محمدرضا اکرمیان، با اشاره به آغاز به کار شورای پنجم شهر و روستا در ۱۴ مرداد۹۶، مدیریت شهری و انتخاب شهردار را یکی از مهم ترین تصمیمات شوراهای اسلامی خواند و گفت: با توجه به گسترش شهرنشینی ، پیچیده شدن چگونگی اداره امور شهری و تخصصی شدن امور ، این ضرورت پیش آمده است که مدیریت شهری در هر منطقه مستقل و با رأی و نظر منتخبین مردم در شورا که استقلال و اختیارات کامل و کافی دارند اداره شود.

 حذف دیدگاه‌های متفاوت در مدیریت شهری، حرکت در مسیر خسارت‌بار بی‌اعتمادی است

مدیریت شهری کارآمد، متکی بر یک برنامه مدون و اولویت دار است

منتخب مردم آران و بیدگل در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، مدیریت شهری را همانند دیگر انواع مدیریت‌های تخصصی نیازمند یکسری ویژگی‌های خاص خواند و افزود: بر اساس این ویژگی ها مدیریت شهری کارآمد باید متّکی بر یک برنامه مشخص و مدون و دارای اولویت‌بندی حاصل از بررسی و مطالعه و برنامه‌ریزی کارشناسان خبره شهری در حوزه‌های مختلف باشد.

اکرمیان در ادامه خاطر نشان کرد: این برنامه زمان‌بندی شده و هدفمند باید در راستای توسعه پایدار شهری در تمام حوزه‌های مورد نظر تدوین شود و مسیر حرکت شفاف و روشن و با مشارکت عمومی و انسجام درون سازمانی را ترسیم کند.

وی افزود: نتایج حاصله در دوره‌های مشخص نیز باید مورد ارزیابی قرار گرفته و تمامی اقدامات و جریانات تصمیم‌گیری و اجرا و نظارت به طور شفاف در منظر قضاوت عموم قرار گیرد.

شهردار سابق ناحیه یک آران و بیدگل تصریح کرد: تنها در چنین شرایطی است که نتیجه این برنامه‌ریزی می‌تواند منجر به ارایه خدمات مفید و موثر و توسعه منطقی پایدار و رشد و ارتقای کیفیت زندگی شهری و در نهایت جلب اعتماد و رضایت عمومی شهروندان شود.

محمدرضا اکرمیان دخالت تفکرات حزبی و سیاسی را در مدیریت شهری نادرست خواند و تأکید کرد: شهرداری حزب سیاسی نیست و نباید با کارکنان و مردم رفتار سیاسی شود و افراد، به ویژه کارکنان شهرداری به خاطر دیدگاه‌شان با محدودیت و فشار و حذف مواجه شوند.

 محدود‌سازی و حذف دیدگاه‌های متفاوت سبب بی‌اعتمادی و نگاه منفی به سیستم می‌شود

منتخب مردم آران و بیدگل در پنجمین دوره شورای اسلامی این شهر در ادامه اظهار داشت: اختصاص سهمی بسیار اندک از مدیریت به یک تفکر و برخورد و محدود‌سازی و حذف دیدگاه‌های متفاوت حرکت در همان مسیر خسارت‌بار است که باعث بی‌اعتمادی و نگاه منفی به سیستم می‌شود.

اکرمیان افزود: ترکیب جدید شورای شهر آران وبیدگل هم مبیّن همین مطلب است و اعضای شورای شهر از طیف های گوناگون سیاسی هستند که این نشان‌دهنده تنوع دیدگاه‌ها در بین مردم است، لذا سیستم باید به خواست عمومی مردم و نظر شورا تمکین کند.

وی خاطر نشان کرد: در مدیریت شهری باید به این بلوغ فکری برسیم که افراد را با توجه به توان، تجربه و تخصص آن ها بسنجیم و آن ها را به خاطر دیدگاه‌های متفاوت سیاسی، اجتماعی و با توجه به تفکرات محلی گزینش نکنیم که البته قطعا راه زیاد و مسیری سخت و پر هزینه برای رسیدن به این بلوغ خواهیم داشت.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *