مختومه شدن بیش از ۹۵ درصد پرونده‌های آران و بیدگل در سال گذشته

[ad_1]

به گزارش آران و بیدگل نیوز، محسن تاج افروز، با اشاره به نادرستی خبر منتشر شده از سوی برخی رسانه ها مبنی بر تشکیل یک درصد پرونده‌های قضایی کشور در آران و بیدگل اظهار داشت: براساس آمارها یک دهم درصد پرونده‌های قضایی کشور در آران و بیدگل تشکیل می‌شود و در سال گذشته بیش از ۹۵ درصد پرونده‌ها مختومه شده است.

وی افزود: پرونده‌های قضایی شهرستان رو به افزایش است که این آمار برای شهرستان خوشایند نیست و امیدواریم با همکاری مردم و فرهنگ سازی این میزان کاهش پیدا کند.

تاج افروز توهین را در صدر جرم‌های رخ داده در شهرستان ذکر کرد و گفت:
صدمات بدنی غیر عمدی ناشی از تصادفات و حوادث، ضرب و جرح عمدی، تهدید و
سرقت تعزیری به ترتیب رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده اند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه میانگین پرونده‌های مربوط به طلاق آران و بیدگل در سال گذشته نسبت به سال ۹۴ افزایش چهار درصدی داشته است.

تاج افروز، استفاده زیاد از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، دخالت نا به جای خانواده‌ها، عدم تحقیق در ازدواج و مهریه‌های سنگین را می توان از دلایل طلاق در شهرستان برشمرد.

رئیس دادگاه خانواده آران و بیدگل با تاکید بر این که دشمن بنیان خانواده را هدف قرار گرفته و در فرایند جنگ نرم در پی تغییر دیدگاه های مردم است عنوان کرد: تغییر سبک زندگی و زیاد شدن طلاق در کشور یکی از نتایج این جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی است.

وی بیان کرد: استحکام بنیان خانواده موجب قوام اجتماع است و اگر خانواده فروپاشد، امنیت جامعه از میان خواهد رفت.

رئیس دادگستری آران و بیدگل از راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت و پیگیری شکایات در آران و بیدگل خبر داد و افزود: شاکیان پرونده‌ها می توانند با ثبت و مطرح کردن شکایت خود در این سامانه پاسخ خود را نیز استعلام کنند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *