مراسم گرامیداشت هفته قوه قضائیه در مسجد ملاشکراله آران و بیدگل برگزار شد

[ad_1]

به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری، همزمان با هفتم تیرماه سالروز شهادت آیت الله شهید بهشتی و۷۲ تن از یاران با وفای امام خمینی(ره) و گرامیداشت هفته قوه قضائیه مراسم بزرگداشتی با حضور فرماندار آران و بیدگل،رئیس دادگستری،دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و جمعی از رؤسای ادارات و ارگانهای شهرستان در مسجد ملا شکراله آران و بیدگل برگزار شد.

مراسم گرامیداشت هفته قوه قضائیه در مسجد ملاشکراله آران و بیدگل برگزار شد

در این مراسم که همراه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر بود امام جماعت این مسجد حجت الاسلام تفکری به بیان مطالبی در خصوص شخصیت و مقام والای شهید مظلوم بهشتی ارائه نمود.
همچنین حجت الاسلام علیرضا ارشدی،رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو دادگستری آران و بیدگل، گزارشی از عملکرد دادگستری در سال ۹۵ ارائه نمود و در ادامه از سه کارمند نمونه دادگستری شهرستان با اهدای لوح و هدایا تقدیر شد.
 

مراسم گرامیداشت هفته قوه قضائیه در مسجد ملاشکراله آران و بیدگل برگزار شد

شایان ذکر است شهید دکتر بهشتی در سال ۱۳۵۹ با حضور در مسجد ملاشکراله آران و بیدگل به ایراد سخنرانی پرداخته است .
در شامگاه ۷ تیر سال ۱۳۶۰ آیت الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی رئیس دیوان عالی کشور که در آن زمان بلند پایه ‌ترین مقام قضایی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شد در حادثه بمب ‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط سازمان مجاهدین خلق در حین سخنرانی به شهادت رسید.
جهت ارج نهادن به مقام والای قضا و قضاوت و تکریم از مقام شامخ شهید آیت الله دکتر بهشتی، بنا به پیشنهاد قوه قضائیه، شورای فرهنگ عمومی کشور هفته اوّل تیرماه را بعنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری نمود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *